10 najczęściej zadawanych pytań na temat złotej biżuterii!
1 komentarzZłota biżuteria towarzyszy nam już od wieków, uzupełniając zarówno codzienne stylizacje, jak i uświetniając kreacje, zakładane wyłącznie na specjalne okazje. Jej użytkowanie rodzi jednak liczne wątpliwości, związane chociażby z czyszczeniem i przechowywaniem ulubionych ozdób. By rozwiać największe z nich, odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.
Czym są próby złota?
Pod nazwą próby złota kryje się ilość czystego kruszcu, występującego w danym stopie. Taka próba musi być umieszczona na każdym wyrobie jubilerskim, trafiającym do sprzedaży. Złota biżuteria jest oznaczana specjalnymi symbolami, które można zobaczyć na stronie https://lodzinscy.eu/poradnik-proby-i-oznaczenia-zlota-7 i dowiedzieć się, co dokładnie oznaczają.
W jaki sposób czyścić biżuterię z kamieniami ozdobnymi?
Biżuteria z kamieniami ozdobnymi, którą obejrzeć można np. na stronie https://lodzinscy.eu/281-zloto-p585, wymaga specjalnego tratowania. W tym przypadku należy zrezygnować z jej moczenia, a w procesie czyszczenia warto wykorzystać delikatną szczoteczkę lub miękką ścierkę, zwilżoną wodą.
Jak usunąć czarny nalot na złocie?
Jak zobaczysz w ofercie ze strony https://lodzinscy.eu/282-zloto-p333, biżuteria ze złota próby 333 może poszczycić się wyjątkową estetyką, choć to właśnie ona najczęściej narażona jest na powstawanie czarnego nalotu. Doskonale radzi z nim sobie profesjonalny płyn do czyszczenia, nanoszony przy pomocy delikatnej ściereczki.
Czy można czyścić złoto domowymi sposobami?
Domowe sposoby to doskonała alternatywa dla profesjonalnych środków. W przypadku złotej biżuterii doskonale sprawdzi się:
- denaturat, który użyty w małej ilości, usunie osad z łańcuszka,
- soda oczyszczona, idealnie sprawdzająca się w czyszczeniu zabrudzeń,
- płyń do mycia naczyń, który poradzi sobie z brudem i resztkami kosmetyków.
Jak wyczyścić pierścionek ze złota?
Złote pierścionki można czyścić wilgotną szmatką z małą ilością detergentu. Brylanty z kolei należy chronić przed acetonem i chlorem, by nie utraciły swojego blasku.
Czym czyścić złote kolczyki?
Czyszcząc złote kolczyki, najlepiej sięgnąć po płyn do naczyń, który doskonale poradzi sobie ze złuszczonym naskórkiem, tłuszczem i resztkami kosmetyków. Należy jednak zachować wyjątkową ostrożność, by nie uszkodzić delikatnych elementów.
Jak często czyści się złote ozdoby?
Czyszczenie złotych ozdób jest zależne od częstotliwości ich noszenia i sposobu ich przechowywania. Na ogół ulubioną biżuterię należy czyścić raz na pół roku, by zachowała ona swoje piękno.
Jak przechowywać złotą biżuterię?
Złotą biżuterię najlepiej przechowywać w specjalnej szkatułce, wyłożonej jedwabiem lub aksamitem i znajdującej się w pomieszczeniu o umiarkowanej wilgotności. Dzięki temu ulubione ozdoby nie zaśniedzieją i nie splączą się ze sobą, rysując wzajemnie swoją powierzchnię.
Jak wyczyścić białe złoto?
Dobrym sposobem będzie namoczenie ozdób w amoniaku, a następnie ich delikatne wypolerowanie, dzięki któremu ulubiona biżuteria odzyska utracony z biegiem czasu blasku. Nie należy jednak sięgać po silne detergenty, które mogą uszkodzić niezwykle delikatną powierzchnię.
Profesjonalne czyszczenie złota – ile kosztuje i czy warto skorzystać?
Domowe sposoby nie wiążą się na ogół ze sporymi wydatkami. Nieco więcej trzeba zapłacić za profesjonalną usługę w dobrym warsztacie jubilerskim. To jednak doskonałe rozwiązanie w przypadku biżuterii mocno zabrudzonej i zaśniedziałej, której chcemy przywrócić pierwotny wygląd i niepowtarzalne piękno.